Природен роман

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Природен роман | Бр. на страни: 158 | Димензии: / | Корица: мека

Ѓаволски едноставен текст, не влегува во ниту една категорија, нежен и немилосрден „Природен роман“ излегува во 1999 година, по освојувањето на наградата на националниот конкурс за најдобар ракопис на модерен бугарски роман. Во меѓувреме тој стана еден од најпопуларните бугарски романи, високо ценети од литературната критика и преведен на дваесетина светски јазици, а во 2014 година влезе на листата на 20 најдобри источноевропски романи во 20 век на Library thing.

Цена: 299 ден

496 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Природен роман

Категорија:
ИСБН: 978-608-4770-98-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Природен роман”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in