ПРИРОДНИ НАУКИ 2: Прирачник

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Hainemmann Explore Science 2, Teacher's Guide | Бр. на страни: 120 | Димензии: А4 | Корица: /

Прирачник за наставници

Природни науки за 2 одделение


Овој прирачник претставува важна поддршка на програмата по природни науки за основно образование и е темелен и богат водич за наставниците, со цел да ги надополни и да ги дообјасни составните делови на програмата по природни науки, според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examination). Прирачникот содржи листи на потребни ресурси, речник на нови поими за усвојување, мноштво идеи за реализирање на наставните цели, сугестии за практични активности и поврзување со активностите во учебниците, работните тетратки и читанките.

Серијалот Природни науки за основно образование на Арс Ламина – публикации претставува дел од една сеопфатна програма, лесна за користење, што вклучува богато илустрирани учебници, корисни работни тетратки, како и дополнителни прирачници за наставниците и научни читанки за учениците, за секое одделение.

Цена: 400 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product ПРИРОДНИ НАУКИ 2: Прирачник

Категории: ,
ИСБН: 978-608-229-860-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ПРИРОДНИ НАУКИ 2: Прирачник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in