Приватен глас

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Приватен глас | Бр. на страни: 162 | Димензии: 145х205 | Корица: тврда

Живко Андревски е роден во 1955 год. Работел како уредник и новинар во весникот Нова Македонија, како коментатор, уредник, истражувач и помошник на генералниот директор на МРТ. Објавил стотина стручни и научни трудови, раководел со педесеттина истражувачки проекти од сферата на јавното мислење, изборните состојби и процеси, односите со јавноста. Во 2012 ја добил првата награда на конкурсот на весникот Нова Македонија за краткиот расказ "Фломастери", во конкуренција на 23 понуди и во тајна постапка (раскази оценувани под шифра).

Цена: 250 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Приватен глас

Категории: ,
ИСБН: 9786082221045

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Приватен глас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in