Приватни скандали

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: PRIVATE SCANDALS | Бр. на страни: 602 | Димензии: 21 | Корица: /

Дијана Рејнолдс има сè што ќе посака: работа и живот од соништата. Како талентиран телевизиски новинар, таа е одлучна да успее на свој начин. Но, во свет полн со јавни непријатели и скандали, Дијана создава неколку многу опасни непријатели – вклучувајќи го и нејзиниот стар ментор, брилијантната емотивна манипулаторка Енџела Перкинс.Додека Дијана го постигнува врвот во кариерата, таа е во љубовна врска со најхаризматичниот новинар во телевизијата, Фин Рајли, кој исто така е и бивш љубовник на манипулаторката Енџела. Додека летаат искри помеѓу Фин и Дијана, Енџела се обидува да се одмазди. Но, во позадина се крие една мрачна опсесија, од која никој не е безбеден.Полна со интензивни страсти, мрачни опсесии и огорчени кавги, ПРИВАТНИ СКАНДАЛИ е чисто, зависничко задоволство.

Цена: 550 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Приватни скандали

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-963-0

Questions and Answers

You are not logged in