Призрак во ноќта

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The shape of night | Бр. на страни: 290 | Димензии: 21 | Корица: /

Ава Колет се казнува себеси поради неискажана трагедија. Затоа бега од Бостон и изнајмува стара куќа на крајбрежјето на полуостровот Мејн, надевајќи се дека ќе работи на својата нова книга што се обидува да ја заврши со месеци. Веднаш ќе почувствува мир во изолираната куќа се додека не започне да слуша чудни звуци.Постојат гласини дека морскиот капетан Броди ја опседнува куќата со децении. Истовремено се случува низа ненадејни смртни случаи што не се обзнанети. И кога Ава почнува да го проверува мистериозното исчезнување на претходниот закупец, почнува да сфаќа дека има вознемирувачка тајна во градот која очајнички се чува...

Цена: 490 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Призрак во ноќта

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-10-0871-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Призрак во ноќта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in