Проблемот Спиноза

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Spinoza problem | Бр. на страни: 398 | Димензии: 140/210 | Корица: мека

Животите на филозофот Барух Спиноза и нацистичкиот идеолог Алфред Розенберг ги делат цели триста години, но во оваа книга тие се испреплетуваат на неочекуван и восхитувачки начин. Тргнувајќи од историските факти, психијатарот и романсиер Јалом ги обединува нивните животни околности во еден динамичен и повеќеслоен роман истражувајќи ги прашањата на идентитетот и потрагата по свое место во светот. Незаборавна психо-филозофска драма во која нема да знаете каде завршува историската вистина, а каде почнува фикцијата!

Цена: 500 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Проблемот Спиноза

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-648-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Проблемот Спиноза”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in