Продавачка

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 145 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Мирабел е млада, убавка, и работи како продавачка во стоковната куќа Најманс, каде продава нешта кои веќе никој не ги купува... По-малку загубена, по-малку растроена, многу срамежлива, Мирабел е привлечна поради сето она што таа не е: не е гламурозна, не е агресивна, не е полна со себеси. Сепак, во неа постои нешто неодоливо. Преполна со проникливи забелешки поради кои Стив Мартин ги собра најдобрите критики, Продавачка претставува дело со најразорна чувствителност.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Продавачка

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-587-1

1 оценка за Продавачка

  1. Rated 5 out of 5

    Ивана Србиновска (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in