Проектирање челични конструкции

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Structural steel design | Бр. на страни: 736 | Димензии: 170х235 | Корица: /

Овој учебник е подготвен со надеж дека читателите, како и толку многу инженери во минатото, ќе се заинтересираат за проектирање на челични конструкции и ќе сакаат да гоодржат и зголемат своето знаење за темата во текот на нивните кариери во инженерингот и градежната индустрија. Материјалот беше подготвен првенствено за воведен курс во почетната или крајната година, но последните неколку поглавја можат да се користат за дипломски предмет. Авторите претпоставија дека студентот претходно посетувал воведни часови за механиката на материјалите и структуралната анализа.

Главната цел на авторите при подготовката на ова ново издание беше да го ажурира-

ат текстот за тој да е усогласен и со Спецификациите за објекти со челични структури на Американскиот институт за челични конструкции (АИСЦ ) 2010 година, и со 14-тото издание на АИСЦ Прирачникот за челични конструкции издаден во 2011 година.


Цена: 2850 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Проектирање челични конструкции

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-005-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Проектирање челични конструкции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in