Пролет на варварите

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Frühling der Barbaren / Jonas Lüscher | Бр. на страни: 208 | Димензии: 11×18 cm | Корица: /

Танцувајќи разголени и пијани на скапа свадбена веселба покрај базенот на еден луксузен пустински ресорт во Тунис, група млади и богати Англичани не можат ни да замислат дека надоаѓа финансиска криза која преку ноќ ќе ги претвори во губитници во непредвидливата игра на парите. А оттука ги дели само еден мал чекор до варварство… „Дебитантската книга на Лишер е вистинско откритие, бидејќи обработува многу сложена тема во една мала, економично раскажана новела, за чие дејствие не може да се замислат подобро избрани локации: ментална институција и пустина.“ „Шпигел“ „Дејствието на оваа фасцинантна новела е многу актуелно, но ја покажува разузданоста на капитализмот на прекрасен, класичен начин.“ „Франкфуртер алгемајне цајтунг“

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Пролет на варварите

Категорија:
ИСБН: 978-608-4852-40-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пролет на варварите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in