Пронајди спокој во својата душа

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Обрети мир в своей душе | Бр. на страни: 241 | Димензии: 21 см | Корица: /

Промените се можни само доколку, за животот мислиме на вистинскиот начин Проверете ги на себе 12те нетривијлни решенија, како што тоа го сторија илјадниците читатели ширум Русија. Дали треба да се сакате себеси? – прашање што секој од нас си го поставил во некој период од животот. Човекот по природа е егоист, меѓутоа не може да го искористи сопствениот егоизам. Поради тоа сите страдаат. Во книгава се наоѓаат одговорите на најважните прашања: - Како да се пронајдете себеси? - Како да се престане со играњето на споредна улога и започнување на витинскиот живот? - Како да се превенираат грешките и како да започнете да го градите сопствениот живот во корист на себеси и другите?

Цена: 550 ден 480 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Пронајди спокој во својата душа

Категории: ,
ИСБН: 9989-48-939-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пронајди спокој во својата душа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in