Просечна носталгија

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Mittelmäßiges Heimwe | Бр. на страни: 160 | Димензии: 140x200 | Корица: /

„Сосема на врвот на својата уметност. Содржински повторно ни е понудена целокупната програма на Генацино: хумор и меланхолија, иронија и секојдневие.“ Герит Бартелс, Tagesspiegel, 06.02.2007 „Во епохата на гласните и врескави самобендисани единки, Вилхелм Генацино создава еден велеградски номад кој месечарски се тетерави низ животот, притоа станувајќи сè помал и помал: неговите душа и тело постепено се ронат и параат, а тој намерно не ја забележува својата пропаст.“ Роман Бухели, Neue Zürcher Zeitung, 03.02.07 „По стапките на Кафка му успева на Генацино од роман до роман да ја перфекционира својата поетика на преголема прецизност... едно мало ремек-дело.“ Јан Биргер, Literaturen, 03/07

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Просечна носталгија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-928-91-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Просечна носталгија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in