Процес

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Der Process | Бр. на страни: 379 | Димензии: 19x13 | Корица: /

/Франц Кафка е еден од најзначајните и водечки писатели на дваесеттиот век, односно тој припаѓа на европската и светската книжевност. Неговиот најпознат роман „Процес“ е комплексно, сложено и повеќеслојно дело. А, земено во целост, сите негови дела се обележани со стравовите, несигурноста и траумите на човековата егзистенција, па токму затоа - и најголемиот број критичари, со право, сметаат дека Франц Кафка и неговото дело му припаѓаат на егзистенцијализмот. Всушност, неразделено се поврзани и произлегуваат од оваа филозофија.

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Процес

Категорија:
ИСБН: 989PD9100208

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Процес”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in