Процесирање на дискретни сигнали

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Discrete - Time Signal Processing | Бр. на страни: 1140 | Димензии: 190х235 | Корица: /

Дефинитивна, авторитетна книга за ПДС - идеална за оние со познавање на воведно ниво на сигнали и системи. Напишано од истакнати пионери на ПДС, тој обезбедува темелно третирање на основните теореми и својства на линеарните системи со дискретно време, филтрирање, земање примероци и анализа на Фуриер во дискретно време. Со фокусирање на општите и универзалните концепти при процесирање на сигналот во дискретно време, тој останува витален и релевантен за новите предизвици што произлегуваат на теренот - „без“ ограничување на специфични технологии со релативно краток век на траење.

Цена: 2600 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Процесирање на дискретни сигнали

Категории: ,
ИСБН: 9786082220994

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Процесирање на дискретни сигнали”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in