Прстен

Издавач: Табахон | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Ring | Бр. на страни: 277 | Димензии: 20 | Корица: /

Со „Прстен“, Андре Алексис го заокружува циклусот од пет романи, почнувајќи со „Пасторала“ (2014), преку „Петнаесет кучиња“ (2015, објавена на македонски во 2019), „Скриените клучеви“ (2016) и „Денови на месечева светлина“ (2019). Секоја од овие книги се обидува да возобнови по некој подзаборавен жанр како пасторала, апологија или литературна романса. Иако на прво читање „Прстен“ е љубовна приказна, тој е и софистицирана медитација за минатото, во сите негови форми. Волшебно патување низ нарација за честа и за жртвите кои се прават во име на љубовта. Секако, романот може да се чита независно од другите четири книги, иако тие содржат навестувања кои се суптилни за она што се случува во него, речиси како камео појавувањата во филмовите.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Табахон

Report an abuse for product Прстен

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4566-23-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прстен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in