Прва училишна енциклопедија

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 1132 | Димензии: 190х255 | Корица: тврда

  Математика, физика, хемија, биологија, екологија, историја, географија,уметност... Ова вредно енциклопедиско издание содржи три тома кои се нудат вокомплет кое изобилува со научни факти и занимливости, кое така конципирано ќе импомогне на учениците при секојдневното учење. Нуди прецизни објаснувања за многуобласти и училишни предмети и уште на прво разгледување се издвојува од другитеучилишни енциклопедии според квалитетот, прегледноста и богатството нафактографски податоци наведени во неа.   Исто така, енциклопедијата содржи специјално подготвен материјал од областана македонскиот јазик и македонската историја со концизен и јасен преглед насите клучни принципи, информации и факти што учениците би требало да гизапомнат.   Со користењето на оваа содржински и визуелно привлечна енциклопедијаучениците на многу едноставен начин можат да ги прошират своите знаења и дабидат инспирирани да поставуваат прашања и да бидат мотивирани да го откриваатсветот околу себе.   Првата училишна енциклопедија е незаменлив прирачник во секојдом и огромна помош при учењето и развојот на децата од најрана возраст. Со неатие ќе научат да ги користат и другите пишани материјали како извори наинформации и податоци и ќе знаат да ги препознаат фактите, наспроти моретопроизволни информации кои секојдневно допираат до нив преку интернет.  

Цена: 5990 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Прва училишна енциклопедија

Категории: , , ,
ИСБН: 531-032-800-193-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прва училишна енциклопедија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in