Психоанализа и религија

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 104 | Димензии: 11,5х18,5 | Корица: /

Не е важно дали сме верници или не, дали веруваме во неопходноста од нова религија, во продолжение на хебрејско-христијанската традиција или во религија на не-религијата. Доколку нè интересира суштината а не обвивката, искуството а не зборот, човекот а не црквата – може да се соединиме во одлучна негација на идолатријата и можеби во таа негација ќе најдеме повеќе заедничка вера отколку во кои било други позитивни тези за Бог. А сигурно ќе најдеме повеќе скромност и братска љубов.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Психоанализа и религија

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-227-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Психоанализа и религија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in