Психологија

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Психологија | Бр. на страни: 32 | Димензии: 24 | Корица: /

Дознај: што е психички свет како се мери интелегенцијата што е темперамент што се механизми на одбрана што е фотографско помнење Пробај: да препознаеш нечие чувство да го пронајдеш мотивот за некое однесување да ги запознаеш различните црти на личноста да ги научиш правилата за добро учење да откриеш како настанува првиот впечаток за некого

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Психологија

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4850-45-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Психологија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in