Психологија на емоциите

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 224 | Димензии: 21 | Корица: мека

Најважното дело на Теодул Рибо за афективниот живот и почетна точка на сите негови понатамошни дела на оваа тема е Психологија на емоциите. Во него, тој се обидел да го стави на вистинското место проучувањето на чувствата и емоциите и да се бори против одреден интелектуализам. Основната идеја е дека афективниот живот доаѓа пред интелектуалниот живот, а чувството е примитивен факт и не зависи од идеите. Ова е основно четиво за емоционалната психологија. Научете сѐ за природата на емоцијата, помнењето на емоциите, сочувството и нежните емоции, егото и неговите емоционални манифестации, сексуалниот инстинкт, интелектуалното чувство…

Цена: 400 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Психологија на емоциите

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-386-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Психологија на емоциите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in