Психологија на менаџмент и лидерство

Оригинален наслов: Психологија на менаџмент и лидерство | Бр. на страни: 349 | Димензии: 24см | Корица: /

Менаџментот и лидерството се два поими кои често се користат како замена еден за друг,но тие всушност објаснуваат два различни концепти.Лидерството е само дел од многуте предности што еден успешен менаџер треба да ги поседува.Потребно е да се посвети поголемо внимание како би се направила разлика помеѓу овие два поими.Главната цел што треба да ја има менаџерот е да ги максимира излезните резултати на организацијата со административното извршување.Лидерството е само една значајна компонента од функцијата насочување.

Цена: 700 ден 600 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product Психологија на менаџмент и лидерство

Категорија:
ИСБН: 9786084689140

Меѓународен центар за славјанска просвета

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Психологија на менаџмент и лидерство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in