Психологија на сексуалноста

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Studies in the Psychology of Sex | Бр. на страни: 256 | Димензии: 20 | Корица: мека

На овој свет ништо не е реално освен љубовта. Човек се изморува од размислување, па дури и од дејствување. Но, човек никогаш не се изморува од сакање, ниту од искажување на истото. Суштината на среќата е срцето да биде исполнето – дури и со болка, со најгорчлива болка. Ќе прочитате за сексуалното образование, размислувањата за сексуалната љубов, проблемот на сексуалното воздржување и за најважното – љубовната вештина!

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Психологија на сексуалноста

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-442-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Психологија на сексуалноста”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in