Психологија на сонот

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 164 | Димензии: 12х20 | Корица: мека

Соништата ни откриваат неверојатни вистини за нас самите, но ретко кој има храброст да ги прифати. Во „Психологија на сонот“, Фројд изнесува факти дека постои поврзаност меѓу сонот и некој детаљ од животот на оној кој сонува, притоа расветлувајќи ја поврзаноста меѓу сонот и реалноста, со што го побива општоприфатеното тврдење дека соништата се само бесмислени феномени, што се појавуваат од никаде и не водат никаде. Неговото најважно тврдење е дека сонот е место и начин за остварување на желбите на човекот.

Цена: 300 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Психологија на сонот

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-254-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Психологија на сонот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in