Психологија

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Психологија | Бр. на страни: 32 | Димензии: 24 | Корица: /

Дознај: - што е психички свет - како се мери интелегенцијата - што е темперамент - што се механизми на одбрана - што е фотографско помнење Пробај: - да препознаеш нечие чувство - да го пронајдеш мотивот за некое однесување - да ги запознаеш различните црти на личноста - да ги научиш правилата за добро учење - да откриеш како настанува првиот впечаток за некого

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Психологија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-45-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Психологија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in