Преглед на кошничка “ПРИРОДНИ НАУКИ 1: Прирачник” e додадена во Вашата кошничката

Работа со компјутер и основи на програмирањето за петто одделение

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Работа со компјутер и основи на програмирањето за петто одделение | Бр. на страни: 52 | Димензии: А4 | Корица: мека

Оваа вежбанка е изработена во согласност со содржината на наставната програма по предметот „Работа со компјутери и основи на програмирањето за петто одделение". Во вежбанката се понудени активности и задачи за полесно совладување на темите:„Основи на користење компјутер и друга ИТ“, „Програма за мултимедијални презентации“, „Работа со текст“, „Поим за алгоритми и програми“, „Совладување алгоритамско размислување преку игра“, „Креирање едноставни програми во Скреч (Scratch)“ и „Онлајн-живеење“.

Целта на вежбанката е преку различни забавно-едукативни активности и игри учениците да ги осознаваат работата на компјутерите и другите ИТ-уреди, работата со програмите за текст и мултимедијална презентација, да ги прошируваат знаењата и да развиваат вештини во креирањето алгоритми и едноставни компјутерски програми.

Визуелно-графичкиот концепт на вежбанката е креиран во функција на содржините за да можат учениците да ги следат и да ги реализираат активностите во секоја вежба.

Цена: 230 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Работа со компјутер и основи на програмирањето за петто одделение

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-314-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Работа со компјутер и основи на програмирањето за петто одделение”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in