Работа со компјутер и основи на програмирањето

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Работа со компјутер и основи на програмирањето | Бр. на страни: 52 | Димензии: 24 | Корица: /

Оваа вежбанка е изработена во согласност со содржините во наставната програма по предметот Работа со компјутери и основи на програмирањето зa трето одделение. Во вежбанката се понудени активности и задачи за полесно совладување на темите Почетни чекори во користење компјутер, Компјутерска графика, Работа со текст, Онлајн-живеење, Поим за алгоритми и програми, Совладување алгоритамско размислување преку игра и Креирање едноставни програми во Скреч Јуниор (Scratch Jr.).

Целта на вежбанката е учениците преку различни забавно-едукативни активности и игри да се запознаат со деловите и со работата на компјутерите, работата со програмите за графика и текст и да ги направат првите чекори во креирањето алгоритми и едноставни компјутерски програми.

Визуелно-графичкиот концепт на вежбанката е креиран во функција на содржините за да можат учениците да ги следат и да ги реализираат активностите во секоја вежба.

Цена: 230 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Работа со компјутер и основи на програмирањето

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-247-973-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Работа со компјутер и основи на програмирањето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in