Преглед на кошничка “Junior Labyrinth” e додадена во Вашата кошничката

Race Through Space

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Трка низ вселената! Пробијте се со вашиот вселенски брод низ облаците од астероиди, избегнете ги црните дупки и достигнете ги вселенските станици, каде што се добиваат највеќе поени!
Играва ги унапредува и промовира, способноста за дедукција, едноставно стратегијско планирање како и логиката.

Играчи: 2-4
Времетраење: 20-45 мин.
Возраст: 6-99

Цена: 990 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Race Through Space

Категорија:
ИСБН: DI18

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Race Through Space”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in