Рајот може да почека

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2011
Original title: Heaven can wait | Num. of pages: 302 | Dimensions: 21x13 | Cover: мека

„Што би правел без тебе, Луси Браун?“ рече и ме бакна нежно. Го држев неговото лице и го бакнав и јас. Имав чувство дека животот не може да биде посовршен. И бев во право, немаше да биде. До крајот на следниот ден, ќе бидам мртва...

Луси Браун е на прагот на исполнувањето на својот сон. Треба да се омажи со човекот на нејзиниот живот: прекрасниот, згодниот, забавниот Ден... Тие се совршен пар кој не може да дочека остатокот од животот да го помине заедно. Но, судбината на Луси е поинаква. Таа не ја дочекува свадбата бидејќи ден пред неа умира додека се обидува да го најде идеалниот подарок за Ден. Она што најмногу ја мачи е тоа што пред да умре, таа беше лута и кога тој рече Те сакам, Луси Браун... таа не рече ништо! Уште несвесна за она што се случува, Луси се буди во предворјето - заглавена на пат помеѓу земјата и рајот. Не, ова не смееше да ѝ се случи! Па утре требаше да биде најсреќниот ден во нејзиниот живот. Таа не бараше премногу од проклетиот живот, таа бараше само да биде со човекот што го љуби и Господ реши дека на тоа треба да му се стави крај. И како да не е доволно лошо што е мртва, зарем мораше да умре без да му каже дека и таа го сака?!


Но чекајте, Луси има избор пред ескалаторот на Рајот. Да, таа може да одбере... Дали сака да оди во рајот и вечно да остане таму... или... сака да се врати на земјата како дух за да биде покрај својата сродна душа? Иако изборот е тежок, па што може проклетиот дух да прави на земјата, не може да живее како човек, Луси сепак одлучува дека не смее да замине пред да се увери дека Ден е добро и пред да му каже дека го сака... Одлуката е донесена, РАЈОТ МОЖЕ ДА ПОЧЕКА!
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(6 customer reviews)

Price: 360 ден 288 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Рајот може да почека

Category:
SKU: 978-608-65234-1-1

6 reviews for Рајот може да почека

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 2. Rated 5 out of 5

  Ilinka Cekova (verified owner)

 3. Rated 5 out of 5

  Marija Hristovska (verified owner)

 4. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (verified owner)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 6. Rated 5 out of 5

  Фросина Трајковиќ (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in