Ракописот на Чанселор

Publisher: Магор | Language: Македонски | Year: 2007
Original title: The Chancellor Manuscript | Num. of pages: 494 | Dimensions: 140х200 | Cover: мека

Дали Џ. Едгар Хувер умрел од природна болест или бил убиен? „Инвер Брас“, група од високоморални и високопоставени интелектуалци, гледа монструозна закана за сопствената земја во неетичката употреба на приватни досиеја исполнети со скандали од страна на Хувер. Тие одлучуваат да го отстранат тивко и без никаква трага, сè додека писателот на трилери-бестселери Питер Чанселор не налета на информации во споредба со кои неговите претходни книги личат на безопасни бајки... Роберт Ладлам е најпродаваниот писател на трилери на сите времиња, со повеќе од двесте милиони продадени примероци на неговите романи.
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(1 customer review)

Price: 400 ден

1 in stock

Compare
Sold By Магор

Report an abuse for product Ракописот на Чанселор

Category:
SKU: 978-9989-183-09-6

1 review for Ракописот на Чанселор

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in