Ракописот од Акра

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Il manoscritto ritrovato ad Accra | Бр. на страни: 171 | Димензии: 18 cm | Корица: /


„Ракописот од Акра“ е најновиот роман на веќе легендарниот бразилски писател Пауло Коелјо. Возбудлив, со одговори на суштинските животни прашања, со препознатливиот стил на Коелјо, овој роман не пренесува во далечната 1099 година на 14 јули, кога градот Акра го исчекува освојувањето на крстоносците што ги опколиле неговите порти.

Таму зад градските бедеми, мажи и жени на сите возрасти се собираат да ги слушнат зборовите на мистериозниот човек познат само како Коптот. Тој ги повикува жителите на градот за да им одговори на стравот со вистина, надеж и утеха.

Започнуваат со прашања за поразот и борбата, па следуваат размисли за доблеста на лојалноста и на самотијата, и на крајот се поставуваат прашањата за убавината, љубовта, мудроста и за тоа што носи иднината. „Што е успех?“ прашува Коптот. „Тоа значи секоја ноќ да си легнуваш со мир на душата“. Векови подоцна, ракописот на Коптот што ги содржи неговите извонредни сознанија за храброста, самотијата, лојалноста и загубата е откопан во една пештера во Каиро.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Ракописот од Акра

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-159-4

3 оценки за Ракописот од Акра

  1. Rated 5 out of 5

    Tomi Zografski (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Ljupka Milanovska (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in