Рапсодија во сиво

Издавач: Александар & Александар | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Рапсодија во сиво | Бр. на страни: 164 | Димензии: А5 | Корица: /

Vo ova prozna kniga se objaveni triesetina kratki sodr`ini na Georgi Stalev, poznat poet, prozaist, teoreti~ar na literaturata, kriti~ar, prepejuva~ i antologi~ar. Ova e edinstvena kniga vo na{ata literature pa i po{iroko, vo ~ie raska`uvawe avtorot nema upotrebeno nitu eden glagol. Poradi toa podnaslovot glasi “bezglagolni raskazi”.

Цена: 160 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Александар & Александар

Report an abuse for product Рапсодија во сиво

Категорија:
ИСБН: 978-9989-49-066-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Рапсодија во сиво”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in