Раска в око

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Раска в око | Бр. на страни: 213 | Димензии: 21 | Корица: /

Расказите на овој писател претставуваат верна слика на времето и просторот, доживеани во скопска средина. Иванов е мајстор на описот, редок толкувач на запаметените мигови од детството. На многу, навидум маргинални теми им дава литературна широчина и смисла.Значајни места, ближни личности,судбоносни настани, човечки премрежиња, занаетчии, трговци и мноштво луѓе со разни табиети останале врежани во богатата меморија на писателот. Сите тие мали нешта, но со особен личен белег, веќе шест децении во континуитет, писателот ги пресликува во своите раскази како на филмско платно. Раде Силјан

Цена: 115 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Раска в око

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0065-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Раска в око”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in