Преглед на кошничка “Проклета авлија” e додадена во Вашата кошничката

Раскази

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 146 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Едгар Алан По е американски писател , поет, уредник чие што дело „ Раскази” спаѓа во задолжителна литература втора година , средно образование. Оваа книга содржи раскази , кои што се напишани на разбирлив и едноставен јазик. Изданието е лектира за трета година средно образование.

Цена: 165 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Раскази

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100191

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Раскази”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in