Раскази кои немаат намера да бидат тоа

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 139 | Димензии: 180x110 | Корица: /

Раскази кои немаат намера да бидат тоа е зрел наративен ракопис од постмодерен тип, тоа се суптилни, проникливи откршоци од нашата стварност и секојдневие, пропуштени низ призмата на авторската раскошна имагинација, но и низ призмата на една завидна интелектуална наобразба која денес теоретичарите обично ја сместуваат во парадигмата интертекстуалитет. Андреа Јанковски е новото откритие на нашиот расказ. Нараторот на Јанковски е лик кој ги испитува прашањата на доблестите, страстите, искушенијата, љубопитноста, трпеливоста, разборитоста, расудувањата, владеењето со себеси и со околностите, искуството, судирите, благодарноста.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Раскази кои немаат намера да бидат тоа

Категорија:
ИСБН: 978-608-650-574-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Раскази кои немаат намера да бидат тоа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in