Раскази за љубовта

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Povídky o lásce | Бр. на страни: 233 | Димензии: 21 | Корица: /

Млади љубовници и постари љубовници, парови во брак и разведени, неженети мажи и вдовици, отворени и прикриени страсти, непредвидени емоции што се појавуваат во различни ситуации, копнежи што не се реализираат или се остваруваат на необичен начин – едноставно, љубовта во сите нејзини облици – тоа е главната тема на „Раскази за љубовта“, збирката раскази на еден од најпопуларните современи чешки писатели. Книгата е објавена со поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Раскази за љубовта

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4865-23-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Раскази за љубовта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in