Расказите на Денис

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Денискины рассказы. | Бр. на страни: 360 | Димензии: 20 см | Корица: /
Извадок:

Она што за нас беа расказите со Зоки Поки, за децата од Русија беа „Расказите на Денис“. Една од најпопуларните и најомилените книги за деца во историјата на Русија, сигурно ќе им се допадне и на современите деца! Смешни и трогателни приказни сместени во светол и сончев свет на детски радости и грижи.

Цена: 360 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Расказите на Денис

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-080-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Расказите на Денис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in