Расказите на Денис

Original title: Денискины рассказы. | Num. of pages: 360 | Dimensions: 20 см | Cover: /

Она што за нас беа расказите со Зоки Поки, за децата од Русија беа „Расказите на Денис“. Една од најпопуларните и најомилените книги за деца во историјата на Русија, сигурно ќе им се допадне и на современите деца! Смешни и трогателни приказни сместени во светол и сончев свет на детски радости и грижи.

Price: 360 ден

10 in stock

Compare
Sold By Прозарт Медиа

Report an abuse for product Расказите на Денис

Categories: ,
SKU: 978-608-256-080-9

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Расказите на Денис”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in