Раски и маски

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Раски и маски | Бр. на страни: 70 | Димензии: / | Корица: мека

„Раски и маски“: кратки драмски текстови од богатата и разновидна творечка продукција на Александар Кујунџиски. Збиркава содржи четири драмски текстови со мошне разновидни тематски содржини, кои се движат од оние со шеговита, хумористична интонација до оние што застапуваат и поведуваат теми со сосема поинаква насоченост и преокупираност. Ќе биде добредојдена во секоја градска и училишна библиотека, за аматерските и професионалните театарски екипи како „фрлена ракавица“ за сценски и радиодрамски предизвици.

Цена: 200 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Раски и маски

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-320-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Раски и маски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in