Расплакани девојки

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Girls in Tears | Бр. на страни: 190 | Димензии: 14x21 | Корица: тврда

Величествената романса на Ели со Расел, стои на стаклени нозе. Магда го изгуби своето милениче и е страшно вознемирена (иако никој друг и не знаел дека има хрчак!). А на Нејдин ì е преку глава од тоа тие двете да ì расправаат за опасностите од средбата со некого што го запознала преку интернет – таа смета дека нејзиниот виртуелен дечко е чудесен. Исплакано е море од солзи и потрошени се стотици марамчиња. Може ли пријателството меѓу девојките, да го издржи ова време на искушенија.Извонредна четврта епизода од серијата девојки. Совршен роман за тинејџери, од перото на авторката на бестселери, Џеклин Вилсон.

Цена: 499 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Расплакани девојки

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-86-4

Questions and Answers

You are not logged in