Расположенијата на Хиполит Колбас

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 40 | Димензии: 240x240 | Корица: тврда

Не постои покаприциозен јазовичар од Хиполит Колбас. Ту ќе падне во длабоко размислување, ту ќе прави гримаси над чинијата, ту ќе кука над својата судбина, ту... Е, ова куче си има расположенија, си има. Не е лесно да се биде негов другар. За тоа е потребно ангелско трпение и огромно спокојство. Кој ги има? Мачорот Среќко Котлев, верниот другар, кој без двоумење ќе одговори на секој СМС, ќе го нахрани со колбавчиња, ќе помогне да го пронајде загубеното расположение. Па, дури и ќе ја предаде својата желба, зашто што не се прави за пријателството... 

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 500 ден 425 ден

18 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Расположенијата на Хиполит Колбас

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-78-9

1 оценка за Расположенијата на Хиполит Колбас

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in