Разделба

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: La separación | Бр. на страни: 117 | Димензии: 21 | Корица: /

Отсуство. Што да се прави со тој празен простор, со таа тишина што обзема сè? Како да се издржат бесконечните секунди во кратките секојдневија, кога некој веќе не е присутен каде што секогаш бил? Едно утро, Лусија се буди и гледа во човекот што спие покрај неа – како и секое утро во последните петнаесет години. Но, во следните неколку часови, тој човек ќе биде нејзиниот поранешен сопруг и ќе го напушти нејзиниот кревет, нејзиниот дом, нејзиниот живот. 295Преку својата јасна и воодушевувачка проза, Силвија Араси нè вклучува во секојдневието на протагонистката, во нејзините емотивни состојби и нејзините спомени. Ликот на Лусија ќе го препознаваме секогаш кога отсуството ќе биде дел од нашите животи.

Цена: 300 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Разделба

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-754-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Разделба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in