Разговори со пријатели

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: /

ДЕСЕТ НАЈДОБРИ КНИГИ ЗА 2017 ГОДИНА СПОРЕД VOGUE ДЕСЕТ НАЈОМИЛЕНИ КНИГИ НА ГОДИНАТА СПОРЕД SLATE НАЈДОБРИ КНИГИ ОД ЖЕНСКИ АВТОРИ СПОРЕД CUT НАЈДОБРИ КНИГИ НА ГОДИНАТА СПОРЕД ELLE.COM Франсис е млада жена со навидум студен карактер и мрачна надворешност, која се занимава со пишување додека студира во Даблин. Нејзин најдобар пријател е убавиот и самобендисан Боби. Една вечер на еден локален поетски перформанс, тие се сретнуваат со една позната фотографка и при секоја нова средба Френсис постепено влегува во нејзиниот свет. Френсис е импресионирана од нивниот софистициран дом и нејзиниот згоден сопруг, Ник. Но, колку и да изгледа забавен флертот на Франсис и Ник на почетокот, тие покажуваат чудна, а потоа и болна блискост.Напишан со прецизно избрусена содржина налик на скапоцен камен и исполнет со лукава смисла за хумор, РАЗГОВОРИ СО ПРИЈАТЕЛИ е роман за неисполнетите задоволства во животот, младешките опсесии и неконтролираното женско пријателство. „РАЗГОВОРИ СО ПРИЈАТЕЛИ е роман за една девојка разочарана од студентскиот живот што започнува афера со постар и оженет човек.“, Зеди Смит „Врвен. Магичен.“, Куртис Ситенфелд

Цена: 450 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Разговори со пријатели

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-077-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Разговори со пријатели”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in