Разновидни мисли

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Разновидни мисли : прирачник за пишување есеи по македонски јазик | Бр. на страни: 128 | Димензии: 20 | Корица: мека

„…Во оваа книга ги споделувам со вас есеите со книжевни, јазични и актуелни современи теми за да ви помогнам барем малку при пишувањето на ваши авторски есеи, но и да ги збогатам вашите знаења со разновидни мисли и основни податоци од книжевноста, јазикот и современоста што нè опкружува…“ Наташа Стоилкова

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Разновидни мисли

Категорија:
ИСБН: 978-608-262-024-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Разновидни мисли”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in