Разум и чувствителност

Издавач: Магор | Јазик: македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Sense and Sensibility | Бр. на страни: 340 | Димензии: 140 х 200 | Корица: мека

Интелигентно напишана, проткаена со хумор и длабоки теми, Разум и чувствителност е една од најзначајните романтични приказни што се до- сега објавени, чија популарност се потврдува и 200 години по нејзиното објавување. Преку возбудливите случувања во романот, сестрите Елеонора и Маријана ги искусуваат и почнуваат да ги разбираат разумот и чувствителноста на љубовта и самиот живот.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 450 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Разум и чувствителност

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-79-9

Questions and Answers

You are not logged in