Разузнавачки извештаи

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Partes de inteligencia | Бр. на страни: 348 | Димензии: 129 x 198 | Корица: /

Во овој роман сè е лукаво и со две острици. Исто како и оние разузнавачки извештаи што ги разменуваат агентите на тајните служби, а кои ја обликувале темната позадина на еден период од аргентинската историја.Како идеална тема за проникнувачката и застрашувачка проза на Хорхе Асис, „Разузнавачки извештаи“ првпат е објавен во 1987 година, но е зачудувачки актуелен и релевантен и денес.Во овој роман може да се прочитаат затскриените интриги и заплети кои ја распарчуваат Аргентина, буквално и метафорично.Хорхе Асис е најдобриот писател на политички романи во Аргентина, а сите неговите дела се бестселери.Асис е новинар, писател, дипломат. Тој беше амбасадор на Аргентина во УНЕСКО, во Франција и Португалија, Национален секретар за култура...

Цена: 349 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Разузнавачки извештаи

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-019-9

Questions and Answers

You are not logged in