РАЗВОЈ НА ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА КАЈ ДЕТЕТО

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: La mesure du développement de l'intelligence chez les jeunes enfants | Бр. на страни: 153 | Димензии: 20 | Корица: мека

Мерењето на интелигенцијата е, можеби, најчесто повторуваниот израз во психологијата во последниве неколку години. Оваа значајна и денес актуелна книга дава извонредни податоци и материјали кои можат да ги расветлат интелектуалниот и моралниот карактер на децата. Авторите ја одредиле законитоста на интелектуалниот развој, успеале да пронајдат метод за мерење на интелигенцијата и да ја проучат различноста на нивните интелектуални способности, а благодарение на нивниот труд, родителите имаат можност да создадат претстава за детето во текот на неговиот развој. Задолжителна книга за секој родител!

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product РАЗВОЈ НА ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА КАЈ ДЕТЕТО

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-409-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “РАЗВОЈ НА ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА КАЈ ДЕТЕТО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in