Речи НЕ без чувство на вина

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The art of saying no | Бр. на страни: 178 | Димензии: 21 | Корица: мека

ПРЕСТАНИ ДА ИМ УГОДУВАШ НА ДРУГИТЕ!

Научи како да поставиш граници и како слободно да кажеш НЕ – без чувство на вина!
Зарем не ти досади тоа што луѓето те искористуваат? Дали си уморен/на од колегите, пријателите, па дури и роднините што си земаат за право да го користат твоето време и очекуваат да им бидеш достапен кога ѝ да им затреба нешто? Ако е така, тогаш ова е вистинска книга за тебе – Речи НЕ без чувство на вина!

Во оваа книга ќе откриеш:
• Како и самиот автор ги пребродил навиките да им угодува на другите луѓе.
• Список на најчести причини кога велиме ДА, а знаеме дека треба да кажеме НЕ.
• Десет едноставни стратегии како на фин начин да го одбиеме барањето.
• Зошто зборот НЕ, не нè прави лоша личност (напротив!).
• Најдобар начин да развиеш навика за да воспоставиш лични и професионални граници.
• Како да знаеш дали си личност што им угодува на другите.

Плус бонус поглавје: • Како да речеш НЕ на посебни групи луѓе како што се брачни другари, деца и пријатели (о да, можеш и нив да им речеш НЕ!)

Не дозволувај луѓето да те земат здраво за готово, преземи контрола над својот живот така што ќе речеш НЕ без чувство на вина!

Цена: 430 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Речи НЕ без чувство на вина

Категории: ,
ИСБН: 978-608-253-185-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Речи НЕ без чувство на вина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in