Реплика.мк

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Реплика.мк | Бр. на страни: 234 | Димензии: 130x200 | Корица: мека

Оваа книга е трета во серијата книги која започна со делото „Апокалипса.мк“ и четврти роман на Бранко Прља. Главната тема на ова дело е вештачка интелигенција и се случува во 2099 година кога Земјата е населена од реплико-луѓе. Дејствието се случува во Р. Македонија (Реплицирана Македонија) во која нашиот главен лик, Идо, андроид со добро (направено) срце е во барање на сопствената душа, спротивно од верувањето дека битијата како него ја немаат. Во функција на т.н. Супервизор тој се обидува да го пронајде своето место во светот и да ја оствари мисијата на својот род парадоксално наречена „очовечовање“, како највисок стадиум во еволуцијата на репликантите. Но, на тој пат тој се соочува со многу пречки и открива непредвидливи завери кои се кријат позади завесата на внатрешното уредување во Р. Македонија и пошироко.

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Реплика.мк

Категорија:
ИСБН: 978-608-4871-02-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Реплика.мк”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in