Rhetorical Image: Dennis Adams, Art & Language, Judith Barry

Автор: Marcia Tucker
Издавач: New Museum of Contemporary Art | Јазик: English | Година: 1990
Оригинален наслов: Rhetorical Image: Dennis Adams, Art & Language, Judith Barry | Бр. на страни: 98 | Димензии: 30x22 | Корица: /

No content for Rhetorical Image

Цена: 1199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Академска Книга

Report an abuse for product Rhetorical Image: Dennis Adams, Art & Language, Judith Barry

Категорија:
ИСБН: 9780915557714

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Rhetorical Image: Dennis Adams, Art & Language, Judith Barry”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in