Risk Godstorm

Автор: /
Издавач: / | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

 Risk со митски пропорции. Нации и богови во борба за превласт над мапата на античкиот свет, Рајот и Пеколот.Светот на Risk Godstorm е свет на митови и легенди, каде што владеат прастарите верувања, но и стравови...

Борбите се водат на земјината површина, но и во задгробниот подземен свет. Секој играч управува со една од петте антички цивилизации: Старите Грци, Келти, Северњаци, Вавилонци и секако Египќани. Не се знае која од овие антички цивилизации ќе ја има превласта над светот, но се знае со сигурност дека боговите во овој епски конфликт нема да останат на страна. Покрај нивните божествени моќи на располагање стојат и класичните армии, магии и антички оружја...

 Risk Godstorm ги содржи сите компоненти за играње и на класичниот Risk.
 
Автор: Mike Selinker
Производител: Avalon Hill
Играчи: 2-5
Времетраење: 120 минути

Возраст: 10+


Цена: 2990 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Risk Godstorm

Категорија:
ИСБН: DI14

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Risk Godstorm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in