Rivers, Roads and Rails

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Rivers, Roads and Rails e кооперативна игра на спојување на соодветни парчиња, наменета за целото семејство...
Со спојување на парчињата кои што си одговараат крај со крај, играчите создаваат непрекината низа составена од реки, патишта и пруги. Составувајќи ги парчињата се создава прекрасна слика од останатата околина. Оваа игра е предизвик и забава за сите членови од семејството.

Автор: Otto Maier
Играчи: 1-8
Возраст: 5+

Цена: 990 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Rivers, Roads and Rails

Категорија:
ИСБН: DI10

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Rivers, Roads and Rails”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in