Роден крај со срце

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Роден крај со срце | Бр. на страни: 110 | Димензии: 200х140 | Корица: мека

Книгата содржи 45 кратки раскази, лирски и вдахновени и со теми од животот на современите печалбари, односно на младите генерации во македонската дијаспора. Како што пишува Горјан Петревски во поговорот, расказите се со своја порака, а „пораките произлегуваат сами по себе од онаа исконска љубов на печалбарот кон своето родно огниште, за да му ја дадат насоката и на читателот, а секој расказ претставува ‘свечена воздишка’ која не може да го одмине читателот“.
Рангирано 1 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 120 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Роден крај со срце

Категорија:
ИСБН: 9989-163-04-9

Questions and Answers

You are not logged in